Wypadanie włosów to bardzo poważny problem, który może dotknąć zarówno kobiet, jak i mężczyzn. Na początek, dobrze byłoby poznać przyczyny nadmiernej utraty kosmyków. Jak się okazuje, jest ich całkiem sporo. Warto byłoby także mieć świadomość tego, jakich kosmetyków używać do pielęgnacji swoich włosów. Wśród nich na uwagę na pewno zasługują takie preparaty jak szampon wzmacniający oraz serum przeciw wypadaniu włosów.

Jakie są najczęstsze przyczyny utraty włosów?

Wiele osób zastanawia się nad tym, jakie są najczęstsze przyczyny wypadania kosmyków. Otóż bardzo często, za ten problem odpowiada nieprawidłowo zbilansowana dieta, bogata w wysoko przetworzoną żywność. Nadmiernie wypadające włosy to także bolączka osób chronicznie zestresowanych i przemęczonych. Kłopot ten jest także charakterystyczny dla osób zmagających się z różnego rodzaju zaburzeniami hormonalnymi. U kobiet, nadmierną utratę włosów może powodować zespół policystycznych jajników. Wypadanie kosmyków może zostać spowodowane także nieprawidłową pielęgnacją, która może prowadzić do różnego rodzaju chorób skóry. Mowa tu chociażby o łojotokowym zapaleniu skóry. Im gorsza kondycja skalpu, tym większe ryzyko utraty kosmyków. Poza tym schorzenia skalpu powiązane są również z takimi problemami jak pieczenie oraz świąd. 

Jak walczyć z wypadaniem włosów przy pomocy kosmetyków?

Walka z wypadaniem włosów nie jest łatwa, ale może okazać się bardzo skuteczna. Na pewno warto zatroszczyć się o odpowiednio zbilansowaną dietę, jak również o redukcję nadmiernego napięcia emocjonalnego. Warto byłoby zwrócić uwagę także na kosmetyki o naturalnych składach. Są bezpieczne oraz skuteczne. Dość dobrym pomysłem może okazać się zakup serum przeciw wypadaniu włosów. Warto sięgnąć po kosmetyk o stosunkowo lekkiej konsystencji, która umożliwi szybkie wchłonięcie się preparatu. Serum powinno zawierać ziołowe ekstrakty, które wspomogą kondycję cebulek włosowych. Wśród pomocnych ziół na uwagę zasługują chociażby rumianek lekarski, pokrzywa zwyczajna, skrzyp polny oraz łopian. Bardzo ważne jest to, aby serum było stosowane systematycznie. W przeciwnym razie efekty nie będą zbyt zadowalające. Dobrze byłoby postarać się o wykonanie starannego masażu skalpu, dzięki któremu pobudzimy krążenie skórne. Oprócz serum, na pewno przyda nam się delikatny szampon oczyszczający. Powinien on w subtelny sposób usuwać ze skalpu zanieczyszczenia. Nie może jednak działać zbyt intensywnie, bo wówczas doprowadzi do zwiększonego przetłuszczania się skóry. Szukasz odpowiednim kosmetyków? Koniecznie sprawdź: https://zdrowie.wprost.pl/uroda/pielegnacja/10614316/serum-na-porost-wlosow-ranking-top-5.html