Zanieczyszczone powietrze w Polsce jest wyraźnie wyczuwalne, a w okresie jesienno-zimowym widoczne nawet gołym okiem. W powietrzu poza tlenem zawarte są między innymi frakcje pyłów zawieszonych, wirusy, bakterie, różnego rodzaju alergeny, wszystko to nie pozostaje bez znaczenia dla zdrowia i swobodnego funkcjonowania. Z tego powodu coraz bardziej popularne stają się urządzenia do filtracji powietrza. Na rynku oczyszczaczy prym wiodą obecnie dwie znane i cenione marki: oczyszczacze Vestfrost oraz urządzenia japońskiej marki Sharp.

Na który oczyszczacz postawić?

Oczyszczacze Vestfrost- najważniejsze zalety

Oczyszczacze Vestfrost nie mogą pochwalić się dużym doświadczeniem w branży, jednak nie oznacza to wcale, że są gorsze od marek z doświadczeniem. Vestfrost oferuje trzy modele: Oczyszczacz VESTFROST VP-A1M30WH, Vestfrost VP-A1Z40WH, Vestfrost VP-A1S70WH. Wszystkie trzy modele zostały wyposażone w filtr wstępny, węglowy, HEPA, lampę UV-C LED oraz jonizator. Skuteczność filtracji zależy właśnie głównie od tego jakie jest wnętrze urządzenia. Oczyszczacze Vestfrost cechuje bogate wnętrze, co jest gwarancją najlepszej skuteczności. Przy pomocy urządzeń duńskiego producenta wyeliminujemy z powietrza takie zanieczyszczenia jak wirusy, bakterie, pochodne smogu, alergeny, pleśń. Obsługa każdego z trzech oczyszczany jest bardzo prosta, a mobilna aplikacja daje możliwość sterowania przy pomocy telefonu. Atrakcyjna jest również cena, najmniejszy z urządzeń oczyszczacz VESTFROST VP-A1M30WH kosztuje jedynie 1099 zł.

Oczyszczacze Vestfrost wady

Największą wadą urządzeń od Vestfrost jest niewielki wybór, ponieważ producent obecnie zaproponował jedynie 3 modele do wyboru, jeśli zależy nam na dodatkowej funkcji jaką jest nawilżanie, na darmo jej szukać  w oczyszczaczach Vestfrost.

 

Oczyszczacze marki Sharp zalety

Sharp jest niekwestionowanym liderem w branży urządzeń do sterylizacji powietrza. Urządzenia są na tyle funkcjonalne i zaawansowane, że doskonale radzą sobie z wieloma zanieczyszczeniami, większość oczyszczaczy tej marki opiera filtracje również na technologii Plasmacluster, skutecznie nie tylko filtrują powietrza ale także jonizują. Ogromną zaletą oczyszczaczy powietrza Sharp jest spory wybór modeli takich z funkcją nawilżania lub bez tej funkcji, dzięki temu z łatwością dopasujemy urządzenie do pomieszczenia, potrzeb, a także możliwości finansowych. Oczyszczacze powietrza Sharp tak jak Oczyszczacze Vestfrost pracują bardzo cicho, można je przełączyć także w tryb cichy.

Oczyszczacze marki Sharp wady

Największą wada urządzenia japońskiego pochodzenia jest brak możliwości zdalnego sterowania i brak dedykowanej aplikacji mobilnej.

Które urządzenie wybrać?

Zarówno oczyszczacze Vestfrost jak i oczyszczacze Sharp są urządzeniami godnymi polecenia. Jeśli szukamy tańszej alternatywny warto postawić na modele od Vestfrost jak Oczyszczacz VESTFROST VP-A1M30WH, natomiast jeśli cenimy sobie dużą możliwość wyboru, warto postawić na markę Sharp.

Artykuł powstał we współpracy z GoodAIR.pl