Przeciętna emerytura, na jaką mogą liczyć seniorzy po zakończeniu aktywności zawodowej, niestety nierzadko nie wystarcza na podstawowe potrzeby. Osobom starszym znacznie pogarsza się jakość życia, często muszą prosić o finansową pomoc najbliższych. Prognozy nie napawają optymizmem. Niestety, podobny los czeka dzisiejszych 20-30 latków. Oni również nie mogą liczyć na emeryturę gwarantującą im godną starość. To właśnie dlatego pewna emerytura jest tylko w naszych rękach. Na szczęście istnieją dzisiaj rozwiązania, dzięki którym przyszłe świadczenia emerytalne mogą być wspierane dodatkowymi środkami finansowymi.

Plan oszczędzania dla przyszłych seniorów

Co drugi Polak generuje dzisiaj oszczędności. Nadal nie są one duże, bo najczęściej jest to mniej więcej 250 złotych miesięcznie, ale przynajmniej mamy już świadomość konieczności odkładania nadwyżek finansowych na przyszłość. Jednym z najczęściej wymienianych celów generowania oszczędności jest właśnie życie na emeryturze. Doskonale wiemy, że plan emerytalny nie jest dla nas komfortowy.

Ważne jest jednak to, że pewna emerytura nie będzie generowana poprzez oszczędności trzymane w domowej skarbonce. Pieniądze należy inwestować. Polacy chętnie inwestują, ale nadal wybierają jedynie pewne instrumenty, które nie są obarczone ryzykiem utraty kapitału. Wolą zarobić mniej, ale za to pewnie. Coraz częściej interesują się również długoterminowym planem oszczędzania, bo tylko taki da im gwarancję uzbierania pokaźnej kwoty na życie w podeszłym wieku.

To dlatego ubezpieczenie na życie połączone z inwestycyjnym planem oszczędzania na przyszłą emeryturę jest rozwiązaniem optymalnym. Daje cały wachlarz korzyści i to nie tylko dla przyszłego emeryta, ale również jego bliskich.

Wybierz dobry plan emerytalny i ciesz się z korzyści

Pewna emerytura, która możliwa jest dzięki dodatkowym ubezpieczeniom to bonus, który może cieszyć za kilkanaście, kilkadziesiąt lat. Im wcześniej na taki program oszczędzania się zdecydujemy, tym więcej środków zgromadzimy. Największe korzyści programów zapewniającym ubezpieczenie wraz z oszczędzaniem na emeryturę to:

  • gwarancja wypłaty zgromadzonych środków,

  • gwarancja zwrotu wpłaconych składek,

  • oferta dopasowana do indywidualnych potrzeb, oczekiwań, ale i możliwości finansowych osoby ubezpieczającej się,

  • możliwość otrzymywania premii rocznych, zgodnie z zapotrzebowaniem osoby ubezpieczonej,

  • zabezpieczenie swoich bliskich,

  • brak podatku od dochodów kapitałowych, dzięki czemu zgromadzona suma pieniędzy ma większą wartość,

  • komfort codziennego życia i brak zmartwień o przyszłość swoja oraz swoich bliskich.

Życie na emeryturze może upływać na błogim odpoczynku, który jest zresztą zasłużony po kilkudziesięciu latach pracy zawodowej. Może przebiegać w pełnym komforcie i bez zmartwień o finanse. Seniorzy mają prawo do godnego życia, nie muszą prosić o wsparcie rodziny. Wręcz przeciwnie, to oni mogą być dla bliskich gwarantem bezpieczeństwa, który nie zawiedzie bez względu na sytuację.