Kawa cieszy się na świecie dużą popularnością. Bo kto choć raz w życiu się jej nie napił? Dzięki zawartej w kawie kofeinie nasz organizm jest pobudzony i gotowy, by z energią zacząć nowy dzień. Wiele osób decyduje się na kupno ekspresu ciśnieniowego do kawy, który dodatkowo umila i przyspiesza przyrządzanie tego napoju. Jednak nie wszyscy wiedzą, w jaką w tym wypadku kawę się zaopatrzyć. Jeśli jesteś ciekawy, czytaj dalej.

Rodzaj kawy

Chcąc korzystać z ekspresu ciśnieniowego należy kupić kawę w saszetkach. Na rynku dostępne są jej dwa podstawowe rodzaje, w zależności od systemu parzenia kawy: E.S.E. czyli Easy Serving Espresso oraz kawa senseo. W obu przypadkach wykorzystywana jest kawa mielona w ilości około 7 gram, która zapakowana jest w bibułę filtracyjną. Torebeczki są w formie okrągłej, jednak różnią się wielkością oraz typami ekspresów ciśnieniowych, w jakich mogą być używane. W systemie E.S.E. saszetki mają średnicę 44 mm, a kawa mielona jest w miarę mocno ubita. System ten jest tak zoptymalizowany, aby jego użytkownik mógł wybierać pomiędzy saszetkami z kawą, a ekspresami różnych producentów.
Z kolei systemem Senseo można posługiwać się w ekspresach takich firm jak Philips, Petra, Senseo czy Bosh, wykorzystujących standardowe, 7 gramowe saszetki miękkie, których rozmiar wynosi 72 mm.
Należy zwrócić szczególną uwagę na rodzaj wybieranej przez nas kawy, gdyż nie zawsze oznaczenie danego systemu widnieje na opakowaniu.

Zalety kawy w saszetkach

Kawa w saszetkach ma wiele zalet. Największą z nich jest to, że jej ilość jest dokładnie odmierzona, dzięki czemu każdego dnia możemy cieszyć się idealnym smakiem espresso. Jej moc, smak i aromat jest zawsze taki sam. Sprawdzi się ona świetnie zarówno w domu, jak i biurze. Dostępna jest w pojedynczych lub zbiorczych opakowaniach, dlatego każdy może wybrać wygodną dla siebie formę. Co więcej, kupić można także saszetki wielokrotnego użytku, tzw. ekopods. Wsypuje się do nich dowolną, drobno zmieloną kawę, więc jeśli zależy nam na oszczędności, warto się w nie zaopatrzyć. Tego typu kawa sprawia, że można ją bardzo łatwo i szybko przygotować, co jest ważne szczególnie rano, gdy nie mamy zbyt wiele czasu, a chcemy się jej napić przed wyjściem do pracy czy na uczelnię.