union-jack-1027893_640

Język angielski już dawno przestał być uważany za język obcy, ze względu na jego wszechobecność. Biegłe posługiwanie się angielskim, to obecnie absolutne minimum. Jak to osiągnąć?

Każdy z nas chciałby czuć swobodę biegłego porozumiewania się językiem obcym. Znajomość obcych języków otwiera nam drzwi do wielu możliwości, na każdej płaszczyźnie życia. Jeśli dotychczas stosowane przez Was metody nie sprawdzały się, a Wasz zapał i motywacja spadły do zera, przedstawiamy Wam trzy kluczowe zasady ułatwiające naukę języków obcych: systematyczność, aktywność i balans.

Systematyczność – podstawa skutecznej nauki

Systematyczność przekłada się na jakość i efektywność. Najlepszym sposobem na samodzielną naukę języka, jest podzielenie jej na krótkie, ale często powtarzające się odcinki. Nasz mózg najlepiej zapamiętuje to, co na początku i na końcu danej lekcji, dlatego tak ważne, jest by ustalić sobie naukę języka np. po 20 minut, codziennie. Jesteśmy w stanie znaleźć każdego dnia 20 minut, a małe partie materiału zapamiętujemy szybciej i na dłużej. Systematyczne podejście z metodą małych kroczków daje spektakularne efekty.

Aktywność pobudza

Jeśli chcecie skutecznie nauczyć się języka obcego, pamiętajcie o stosowaniu czterech aktywności językowych: słuchanie, czytanie, pisanie i w końcu mówienie. Różnorodność w nauce, pozwala nam lepiej zrozumieć zasady posługiwania się językiem obcym i nie jesteśmy narażeni na nudę, która mogłaby nas zniechęcić do nauki. W praktyce, dobrze jest sobie na każdą aktywność z osobna zarezerwować jeden dzień, efektywność nauki niebywale wzrasta!

Balans

Nauka języka jest łatwiejsza niż może się wydawać. Ważne, by znaleźć balans pomiędzy nauką teoretyczną i praktyczną języka. Zaleca się połączyć naukę słownictwa, gramatyki i fonetyki, z jej bardziej rekreacyjną formą, tj: oglądanie filmów, słuchanie muzyki, czytanie książek i blogów – w obcych językach. Nic tak nie poprawia skuteczności, jak podparcie teorii nauką przez zabawę. Możemy nasze hobby rozwijać właśnie w języku obcym. Łączenie przyjemnego z pożytecznym w nauce języka obcego sprawdza się rewelacyjnie. Zadowalające efekty są błyskawiczne.

Zastosowanie tych trzech zasad gwarantuje szybką, efektywną i przyjemną naukę języka obcego. Bez względu na to, czy jesteście samoukami, czy zdecydujecie się na zajęcia grupowe w szkole językowej, nauka i oswajanie się z językiem będzie łatwiejsza, jeśli wcielicie trzy złote zasady już dziś!