Kiedyś poroże kojarzone było głównie z elementem wystroju we wnętrzach zamieszkałych przez zapalonych myśliwych, dziś jest to dość popularna dekoracja, którą możemy bez problemu wkomponować we własnym domu.

W zgodzie z naturą

Życie w biegu przyczynia się do tego, że coraz więcej ludzi chcąc złapać oddech i odpocząć, urządza swe wnętrza w klimatach inspirowanych przyrodą. Próbując w ten sposób zbliżyć się do niej, bo przecież nic tak nie uspokaja jak wyciszające, stonowane barwy czy drewniane elementy, które kojarzą się z lasem. Wszystko to tworzy klimatyczną całość oraz niepowtarzalną atmosferę we wnętrzu. Coraz większą popularnością cieszą się dekoracje z poroża wkomponowane w wystrój wnętrz. Ten typ dodatków budzi czasem wiele kontrowersji, ponieważ ludzie mają wątpliwości, czy podczas ich produkcji na pewno nie ucierpiało żadne zwierzę. Do wykonania tego typu dekoracji używa się tzw. zrzutów, które przyjmuje skup poroża https://antlabo.pl/, a następnie są one poddawane odpowiedniej obróbce. W jakich stylach aranżacji wnętrz (poza oczywistym stylem myśliwskim) możemy idealnie wkomponować elementy dekoracyjne wykonane z poroża, bądź też samo poroże?

Poroże i styl skandynawski

Chyba każdy słyszał o stylu skandynawskim, ponieważ od wielu lat cieszy się on ogromną popularnością. Możemy w nim dostrzec inspirację przyrodą, a wszelkiego rodzaju meble oraz dodatki zostały wykonane z naturalnych materiałów. Dlatego poroże może tu stanowić idealny element aranżacji wnętrz oraz dodać pomieszczeniu niepowtarzalnego uroku. Najczęsciej możemy spotkać je jako dekoracje ścienną, tuż nad drzwiami lub kominkiem. Dekoracje wykonane z poroża niekiedy mogą mieć też funkcję użytkową, jak np. wieszak na ubrania wykonany z parostków kozła – nie tylko dodaje wnętrzu nietuzinkowego charakteru, ale jest też praktyczny.

Poroże w stylu chalet

Kolejnym ze stylów inspirowanych przyrodą, jest styl chalet, który nawiązuje do klimatycznego wystroju alpejskich chat. Podobnie jak w stylu myśliwskim oraz skandynawskim – i tutaj królują naturalne materiały, drewno oraz kolory ziemi jak brązy czy beże. Poroża oraz wszelkiego rodzaju dekoracje z nich zrobione, będą więc tutaj idealnym uzupełnieniem całości.