countrygirl-349923_640

Idealnie gładka i jedwabista skóra to symbol kobiecości. Skuteczna depilacja, delikatna opalenizna i olejek z drobinkami złota to doskonałe połączenia, które sprawia, że nogi wyglądają jak u profesjonalnej fotomodelki. Zanim założymy krótkie spodenki czy zwiewną sukienkę. zadbajmy o to, by nogi prezentowały się jak najpiękniej. Decydujemy się na sandałki lub klapki? W pierwszej kolejności wykonajmy zabieg pedicure. Osoby przebywające w naszym towarzystwie zwracają na nas większą uwagę niż mogłoby się w pierwszej chwili wydawać. Kobieta sama w sobie przywodzi na myśl elegancję więc zaniedbanie nóg jest po prostu niedopuszczalne.

O wygląd naszych nóg możemy zadbać już pod prysznicem. Specjalna szorstka gąbka, która będziemy wykonywać koliste ruchy, myjąc uda, pomoże nam skutecznie pozbyć się cellulitu. Pamiętajmy, że zabieg będzie skuteczny tylko wówczas, jeśli będzie on wykonywany regularnie. Podczas kąpieli warto również wykonać peeling, dzięki któremu zlikwidujemy martwy naskórek. Piety wyszorujmy natomiast pumeksem. Tuż po kąpieli potraktujmy skórę balsamem. Pamiętajmy, że skóra absorbuje najwięcej kremu tuż po wyjściu z gorącej wody i powinnyśmy nanieść kosmetyk nie później niż trzy minuty po wyjściu z wanny. Na pięty warto z kolei nałożyć specjalną maść na popękaną skórę. To bardzo istotne zwłaszcza w sezonie letnim gdy często zakładamy sandałki lub klapki. Pamiętajmy, że skład chemiczny i właściwości kosmetyków powinny być dopasowane do typu naszej skóry. Jeśli jest ona atopowa, warto zainwestować w głęboko nawilżające balsamy z wyższej półki i stosować je regularnie.

Nogi możemy odsłonić dopiero wtedy, gdy wykonamy zabieg depilacji. Jak wiadomo, każda kobieta wykonuje go mniej więcej od trzynastego roku życia i doskonale wie w jaki sposób usuwać zbędne owłosienie. Okazuje się jednak, że domowe sposoby i depilacja z użyciem jednorazowej maszynki do golenia nie są do końca skuteczne i w niektórych przypadkach, zabieg musi być wykonywany nawet co drugi. To bardzo męczące i czasochłonne,. a w dodatku, skóra, która zbyt często jest traktowana maszynką, staje się przesuszona. Z tego powodu, depilację najlepiej wykonać w salonie kosmetycznym. Nie bez powodu najczęściej wykonywanym tu zabiegiem jest depilacja woskiem (zobacz depilacja woskiem we Wrocławiu). Rozgrzany, płyny wosk jest w stanie mocno przyczepić się do włosków, a po zastygnięciu, zostaje zerwany wraz z włoskami i ich cebulkami. Sprawia to, że okres odrastania włosa jest znacznie dłuższy.

Nawet jeśli natura nie obdarzyła nas idealnymi kształtami, możemy sprawić, by nasze nogi wyglądały przepięknie. Odrobina zaangażowania i regularne wizyty w salonie kosmetycznym, a z pewnością będziemy się pięknie prezentować.