Trendem dzisiejszych czasów jest życie w zgodzie z naturą i poszukiwanie możliwości oddziaływania na ludzki organizm bez użycia środków farmakologicznych i chemicznych. Z tego też powodu coraz chętniej sięgamy po sprawdzone metody naszych przodków. Jedną z nich jest hirudoterapia. Stosuje się ją nie tylko w celu powrotu do zdrowia, ale również, aby upiększyć ciało i zahamować proces starzenia się skóry.

Na różne bóle…

Leczenie pijawkami (http://pijawki.abros.pl/leczenie-pijawkami) powróciło do łask. W ostatnich latach wyraźniej widać, że potrzeba ich stosowania zwiększyła się niemal we wszystkich klinicznych specjalnościach i leczniczych profilach. Powstają nawet gabinety specjalizujące się wyłącznie tą dziedziną. Lista chorób i dolegliwości, na które pomagają zabiegi pijawkowe jest bardzo długa. Wśród przykładów wymienić można bóle (głowy, kręgosłupa, kolan), migreny, żylaki, zapalenie żył, trudno gojące się rany, nadciśnienie, wysoki poziom cholesterolu, zapalenie korzonków nerwowych, choroby nerek, wątroby itd. Jedno stworzenie, a tyle możliwości? Tak! Bo w wydzielinie gruczołów ślinowych pijawki mają około 200 stwierdzonych unikalnych silnych związków nie do podrobienia przez producentów leków. Mało tego, składniki te współdziałają ze sobą lecząc nawet te stany, o których pacjent jeszcze nie wie. Dostają się one do naszego krwiobiegu w momencie nacięcia skóry przez pijawki – samo pobieranie przez nie krwi nie ma żadnego znaczenia.

…i upiększenie ciała

Po pijawki coraz chętniej sięgają również gabinety kosmetyczne. Co ciekawe, już słynące ze swej urody japońskie gejsze stosowały na twarz i ciało maseczki z olejków zapachowych mieszanych z krwią pijawek. Dziś również chętnie powraca się do tej metody. To właśnie maseczka z pijawek, czyli tzw. lifting wampirzy cieszy się niesłabnącą popularnością. To prawdziwy hit na przykład wśród gwiazd Hollywood. Maseczka wygładza zmarszczki, intensywnie nawilża skórę i poprawia jej jędrność. Poza tym pijawki wykorzystuje się przy leczeniu trądziku, redukcji cellulitu, pajączków naczyniowych oraz zmian łuszczycowych. Zalecane jest dwukrotne powtórzenie zabiegu w celu utrwalenia jego efektów. Najważniejsze informacje na temat pijawek znajdziemy na stronie http://pijawki.abros.pl/