Chyba każda kobieta myśli o wielkiej garderobie z mnóstwem ubrań, gdzie codziennie będzie zaglądać z myślą: „Kurcze, nie mam się w co ubrać!”. Nie każdy jednak może sobie pozwolić na osobne pomieszczenie z garderobą. Zabudowana szafa na całą ścianę może być odpowiednim rozwiązaniem dla każdego mieszkania. Dlaczego?

Zabudowana szafa w niewielkim mieszkaniu

W niewielkich mieszkaniach często spotykamy się z problemem odpowiedniego zagospodarowania pomieszczeń. Nie mamy dużo miejsca, dlatego czasami musimy zrezygnować z większej komody czy dodatkowej szafki. Wielka garderoba z mnóstwem ubrań czy butów pozostaje więc tylko w sferze marzeń. Ale istnieją rozwiązania, które nawet w małych mieszkaniach pozwalają maksymalnie wykorzystać przestrzeń i urządzić sporą garderobę. Mowa o systemach zabudowy wnętrz. Wysoka zabudowa w sypialni to niezwykle praktyczne rozwiązanie. Zabudowa wykonywana jest na wymiar, a więc mamy pewność, że każdy centymetr wolnej przestrzeni zostanie zagospodarowany. Garderoba, która rozciąga się od podłogi do sufitu i na całej szerokości ściany to świetny pomysł.

Dodatkowo przy zabudowanych szafach mamy możliwości, by optycznie powiększyć sypialnię. Jasne, lakierowane lub szklane fronty będą odbijać światło. Z kolei drzwi przesuwne z lustrami sprawią, że pomieszczenie będzie wydawać się większe. Do niewielkich pomieszczeń takie rozwiązanie będzie najlepsze.

Planuj rozsądnie

Jeśli mamy opcję samodzielnego projektu szafy, warto wszystko dokładnie przemyśleć. Zastanówmy się, jakich półek będziemy potrzebować. Pomyślmy również o drążku na wiszące ubrania. Być może przyda nam się również miejsce do przechowywania pościeli. Czasami znajdziemy też na rynku dedykowane wyposażenie do tego typu szaf – specjalne metalowe kosze, wieszaki na spodnie czy krawaty, specjalne półki lub kosze na buty. Warto skorzystać z różnych opcji, które pozwolą nam zagospodarować całą przestrzeń szafy.

Jeśli interesują Was systemy zabudowy wnętrz i myślicie o zabudowanej sypialni czy szafie w przedpokoju, zajrzyjcie na stronę: http://koncept-szafy.pl/.