Wiosna idzie coraz szybciej w naszym kierunku, dlatego i coraz częściej zastanawiamy się nad urządzaniem naszego ogrodu z okazji tej pory roku. Na pewno chcemy posadzić kwiaty, wyciągnąć meble ogrodowe lub nawet zainwestować w altanę czy oczko wodne lub basen. W tym tekście zdradzimy Ci najnowsze trendy w urządzaniu ogrodów oraz podpowiemy, jak można samodzielnie skonstruować altanę. Zapraszamy do czytania.

Porządki w ogrodzie – od czego zacząć?

W pierwszej kolejności dobrze jest zdjąć z roślin oraz krzewów osłonki, które umieściliśmy tam jesienią w celu ochrony ich przed mrozem. Następnie możemy wyczyścić oczko wodne, przekopać i nawieźć rabaty oraz przeprowadzić wertykulację trawnika. Następnie warto przyciąć drzewka owocowe i krzewy ozdobne. Możemy na żywopłocie stworzyć fantazyjne wzory za pomocą odpowiednich nożyc.

Moda w ogrodzie – trendy 2019

Po uporaniu się z generalnymi porządkami na zewnątrz domostwa, czas pomyśleć o pięknym i modnym przyozdobieniu podwórka. Na czasie będą rdzawe donice i inne elementy ozdobne ogrodu. Poza tym możemy zainwestować w fioletowe kwiaty.

W modę wchodzą tak zwane królewskie luksusowe ogrody. Żeby uzyskać taki efekt na swoim podwórku, możemy posadzić róże, a na tarasie i w części wypoczynkowej, postawić luksusowe meble ogrodowe lub wybudować grilla.

Altana – modne altany 2019

Na czasie będą również królewskie altany, zamontowane w ogrodzie pośród drzew i krzewów lub w okolicy oczka wodnego. Do takiego budynku może prowadzić droga ułożona z pięknych kamieni. Na dach altany, idealnie nada się blachodachówka modułowa. Dzięki temu będziemy mogli spędzać w niej nawet czas, kiedy na dworze pada deszcz.

Warto zakupić ją prosto od producenta, na przykład glinmet to specjalistyczny sklep, gdzie blachodachówki producenta http://glinmet.pl/ są najwyższej jakości. Inne trendy altanowe to na pewno drewniane wykończenie i przede wszystkim kwiaty oplatające boczne ścianki altanki. Możemy do środka wstawić luksusowe fotele ogrodowe, stolik i gazetnik. Miejsce na kwiaty doniczkowe również będzie mile widziane.