painting-fingernails-635261_640

Manicure to zdecydowanie jeden z najczęściej wykonywanych zabiegów upiększających przez kobiety, zaraz po makijażu. Nanoszenie różnego rodzaju zdobień na paznokcie to ulubione zajęcie większości pań. Podczas gdy niektóre preferują odważne, rzucające się w oczy rozwiązania, uwzględniające brokat czy wszelkie perełki, inne kobiety wolą pozostać przy delikatnym, klasycznym manicurze. Wiadomo jednak, że cały urok mody tkwi w tym, że co chwila się ona zmienia. Styliści nie pozostają bezczynni ani na chwilę i każdy sezon rządzi się swoimi, modowymi prawami.

Podczas gdy w sezonie jesienno zimowym zdecydowanie królowały barwy metaliczne, zwłaszcza granat i złoto, a także iskrzące się lakiery i brokat, wiosna i lato stawiają na bardziej stonowane rozwiązania. Na wybiegach modowych, można było podziwiać dłonie modelek, ozdobione pastelowymi paznokciami, idealnie pasującymi do wiosennej lekkości i letnich upałów.

W rozpoczynających się sezonie chętnie wybieranym kolorom w manicurze będzie biel. Jest idealna dla kobie, które narzekają na zbyt wąskie płytki paznokcia. Jak wiadomo, biel optycznie powiększa i dotyczy to także paznokci. Co więcej, biel, kontrastująca z ciemną skórą, doskonale podkreśli letnią opaleniznę. Biel będzie popularna zarówno w tradycyjnej wersji jak i w delikatnej wersji mlecznej. Biel będzie się również często pojawiała w zestawieniu ze srebrem.

Kolejna barwą modną w nadchodzącym sezonie będzie żółć. Pastelowe, żółte paznokcie będą idealnie pasować na plażę czy na pływalnię. Łączenie kolorów na paznokciach nadal będzie trendy. Pokrycie niektórych paznokci bielą, a innych żółtym, pastelowym lakierem, stworzy stylową, piękną kompozycję.

W sezonie wiosennym i letnim powracają również paznokcie w stylu ombre. Charakteryzują się one ciemniejszym kolorem u nasady paznokcia i jasnym odcieniem przy jego końcówce. Warto zauważyć, że nieumiejętnie wykonane ombre wygląda nieestetycznie, dlatego gdy chcemy się na nie zdecydować, powinnyśmy złożyć wizytę w profesjonalnym salonie kosmetycznym.

Na wybiegach czy sesjach zdjęciowych pojawiają się także paznokcie z obwódką, najlepiej w metalicznym kolorze oraz kolorowy french, najlepiej dopasowany do makijażu oczu.

Oprócz koloru, ważny jest również kształt paznokcia. Jeśli chcemy pozostać adekwatne do obowiązujących trendów, pamiętajmy, aby nasze paznokcie były krótkie i równo spiłowane.Pamiętajmy, że najwięcej porad w sprawie panujących w manicurze trendów znajdziemy w profesjonalnym salonie kosmetycznym.