nails-865082_640

Każda kobieta powinna mieć piękne i zadbane dłonie. Okazuje się jednak, że codzienna pielęgnacja i różnego rodzaju zabiegi upiększające mogą być bardziej czasochłonne niż mogłoby się w pierwszej chwili wydawać. Manicure nie ogranicza się bowiem jedynie do pokrycia płytek lakierem. Aby dłonie wyglądały pięknie, należy poświęcić czas na bardziej wyszukane i jednocześnie profesjonalne zabiegi.

Zabiegi manicure nie powinny dotyczyć jedynie paznokci. Należy również zwrócić uwagę na skórę dłoni. Miękka, gładka skóra dowodzi temu, że kobieta jest zadbana. Można ją uzyskać domowymi sposobami, stosując rozwiązania takie jak wcieranie soku z cytryny. Nie zagwarantuje to jednak tak dobrego efektu jak wizyta w profesjonalnym salonie kosmetycznym. Dzięki niej uzyskamy dostęp do preparatów rekomendowanych zarówno przez rynek kosmetyczny jak i ten farmaceutyczny. Ponad to, obecność kompetentnego i rzetelnego personelu pomoże nam uzyskać odpowiedzi na nurtujące pytania czy otrzymać cenne wskazówki na temat codziennej pielęgnacji.

Również otaczające paznokcie skórki są traktowane przez kosmetyczki specjalnymi preparatami. Mają one za zadanie nie tylko nawilżyć, ale i wzmocnić otoczkę paznokcia. Odsuwanie skórek odbywa się natomiast przy pomocy specjalnego, drewnianego patyczka. Warto pamiętać, że kontakt metalowych narzędzi ze skóra mógłby doprowadzić do jej zakażenia. Po odsunięciu skórek, płytka jest pięknie wyeksponowana, a dłoń wygląda o wiele bardziej estetycznie. Taki zabieg w znacznym stopniu ułatwia również malowanie paznokci.

Pokrywanie paznokci lakierem bywa czasem uciążliwym i czasochłonnym zajęciem. Jeśli zabieg zostanie wykonany nieprawidłowo, już następnego dnia będzie można zaobserwować na płytkach nieestetyczne odpryski. Jeśli jednak manicure zostanie wykonany w salonie, kosmetyczki użyją najwyższej jakości lakierów. Ponadto, odtłuszczą płytkę i pokryją ją specjalną bazą, dzięki czemu emalia będzie się znaczniej dłużej trzymać. Położenie dwóch warstw lakieru oraz zastosowanie utwardzacza sprawią, że nawet codzienne obowiązki domowe nie wpłyną na wygląd paznokci. Jeśli natomiast zależy nam na dłuższej skuteczności i pięknych paznokciach przez kilka tygodni, warto zdecydować się na manicure hybrydowy. Nie może on jednak być wykonywany zbyt często, gdyż może negatywnie wpłynąć jakość płytek, powodując, że staną się zbyt cienkie.