feet-931921_640

Chłodniejsze miesiące nie powinny stanowić wymówki przeciw dbaniu o stopy. Wręcz przeciwnie. To właśnie jesienią i zimą łatwo o przesuszenie i zmęczenie stóp noszeniem pełnego obuwia przez cały dzień lub poprzez ich kontakt z suchym powietrzem typowym dla ogrzewanych pomieszczeń. Warto też pamiętać, że efekty ewentualnych zaniedbań staną się wyraźnie widoczne właśnie wiosną i latem, kiedy zimowe botki zostaną zastąpione lekkimi sandałkami, klapkami i japonkami. Na szczęście o kondycję stóp bardzo łatwo zadbać – w jaki sposób?

Bez wątpienia najważniejsza jest codzienna pielęgnacja. Regularne aplikowanie intensywnie nawilżających kremów i złuszczanie martwego naskórka przynajmniej raz w tygodniu powinny wejść w nawyk na stałe, bez względu na porę roku. To naprawdę proste sposoby, które sprawiają, że skóra na piętach staje się odczuwalnie gładsza i ładniejsza. Te zabiegi można dodatkowo „podkręcić”. Najprostszym sposobem jest wykonanie pedicure. Z jednej strony w sieci można znaleźć liczne tutoriale instruujące, w jaki sposób wykonać pedicure krok po kroku. Ale nie mając doświadczenia zawsze lepiej wybrać się do dobrego salonu. Przycinanie skórek wymaga wprawy. Do tego w domu nie usuniemy martwego, zgrubiałego naskórka tak skutecznie, jak zrobi to pedikiurzystka. Jak wygląda sam zabieg krok po kroku?

Bazą da dobrze wykonanego pedicure jest zadbanie o samą stopę, czyli złuszczenie zrogowaciałej skóry (najczęściej na piętach i przy dużych palcach). Dobrym narzędziem, często stosowanym w salonach, jest frezarka. Za jej pomocą można też opracować skórki. Kolejny etap to natomiast przygotowanie paznokci. Pedikiurzystka usuwa je drewnianym patyczkiem, a pozostawione zadziorki cążkami. Następnie matowi płytki pilniczkiem i nadaje im pożądany kształt.
W salonach kosmetycznych można wykonać wiele typów pedicure. Oprócz samego klasycznego warto zwrócić uwagę na tzw. hybrydę, czyli zabieg z użyciem specjalnej emalii (tradycyjny lakier plus żel). Paznokcie hybrydowe urzekają głębią koloru i blaskiem, a przy tym efekt utrzymuje się naprawdę długo. Na płytkę często nakłada się bazę, która dodatkowo utrwala kolor. Po utrwaleniu bazy w lampie UV ma miejsce nałożenie wybranego koloru. Po nałożeniu każdej warstwy emalię wystawia się na działanie promieni UV na dwie-cztery minuty.

Pedicure hybrydowy to prosty sposób na zadbane stopy i piękne paznokcie. Efekt utrzymuje się co najmniej przez miesiąc. 33