W zależności od upodobań, w sklepach stacjonarnych, jak i internetowych, znajdziemy bogatą ofertę bielizny nocnej. Będą to zarówno koszule nocne, jak i całe pidżamy, w bogatej kolorystyce i różnych fasonach.

Czym się kierować przy wyborze bielizny nocnej?

Niebagatelne znaczenie przy wyborze stroju do spania będzie miała pora roku. Na pewno inny fason i inny materiał będzie miała bielizna nocna w upalne lato, a inna zimową porą. Skóra, zarówno latem, jak i zimą, powinna oddychać, a więc wybierajmy materiały naturalne, zgodne z porą roku. W chłodne, zimowe wieczory, doskonale sprawdzi się bawełna, latem doskonałe będą jedwabie i satyny. Materiały syntetyczne są wyjątkowo niepolecane przy doborze ubioru do spania, mogą powodować podrażnienia i tym samym dyskomfort spania.

Koszula nocna czy pidżama?

To, czy wybierzemy koszulę nocną, czy też pidżamę, zależy od naszych upodobań. Niektórzy, wybierają koszule nocne latem, a komplet, czyli koszulkę i spodnie, zimą. Są także tacy, którzy uwielbiają pidżamy i śpią w nich bez względu na porę roku.

Koszula nocna bardzo dobrze się sprawdza, kiedy karmimy piersią. Jest wygodna, może mieć odpinane ramiączka i łatwo w niej karmić maleństwo. Są różne jej fasony, także w wersji bardziej eleganckiej.

Kolorystyka

Kolory bielizny nocnej powinny być raczej spokojne, aby sprzyjały relaksowi. Będą to więc subtelne pastele, szarości, a także biel. W obecnym sezonie nadal będą modne granaty, a także odcienie niebieskiego. Należy raczej unikać kolorów jaskrawych, takich jak pomarańczowy, zielony czy też czerwony. Czerwony kolor możemy jednak zarezerwować na specjalne okazje, będzie wtedy doskonałym elementem nocnej bielizny.

Jakie fasony?

Tutaj także mamy różnorodność, zarówno jeśli chodzi o koszule nocne, jak i komplety czyli pidżamy. Na letnie wieczory możemy wybrać satynową bieliznę, subtelną w swojej kolorystyce delikatnego różu, czy też z motywami kwiatowymi. Mogą to też być krótkie koszulki na ramiączkach, w kolorach bordo, z motywem żakardowych kwiatów. Mogą być proste, albo zwiewne, z falbanką, czy też ozdobione delikatną koronką.