Dużym zainteresowaniem cieszą się obecnie meble i dekoracje wykonane z poroża. Styl myśliwski przez swoją surowość, ale i elegancję coraz częściej jest wprowadzany do nowoczesnych wnętrz. Jednak jak umeblować dom tak, aby różne aranżacje się ze sobą nie gryzły? Oto kilka wskazówek!

Styl myśliwski jest nieodłącznie związany z naturą. Pomimo swojej surowości jest bardzo elegancki, dlatego cieszy się coraz większą popularnością. Dekoracje z poroża, meble typowo myśliwskie czy obrazy w drewnie nadają pomieszczeniu bardziej naturalnego i ciepłego wyglądu. Tego typu rzeczy można łączyć z nowoczesnymi aranżacjami. Oto kilka wskazówek, jakie dekoracje wybrać.

Dekoracje z poroża – które wybrać?

Styl myśliwski najczęściej spotykamy w biurach. Można go wprowadzić poprzez umieszczenie na podłodze skóry zamiast zwykłego dywanu. Równie częstym wyborem są wszelkiego rodzaju dekoracje myśliwskie, takie jak obrazy, oświetlenie czy meble. Lampa z poroża doskonale komponuje się z drewnianym biurkiem i skórzanym fotelem.

Tego typu rozwiązanie można również uzupełnić meblami z poroża https://antlabo.pl/pl/c/Meble/16. Najczęściej wybierane są fotele bądź sofy wykonane ze skóry, ale wykończenia są zrobione właśnie z rogów zwierząt. Wbrew wszelkim opiniom, czasem takie dekoracje bądź meble są przygotowane ze sztucznego tworzywa przypominającego poroże.

Dlaczego warto wybrać styl myśliwski?

Styl myśliwski nadaje wnętrzom charakteru. Umieszczenie głowy zwierzęcia czy dekoracji wykonanych z poroża wprowadza do nowoczesnych wnętrz surowość, ale i naturalne piękno. Dzięki temu biuro lub pokój pana domu są bardziej męskie i stanowią dla właściciela miejsce, w którym może rozwijać swoje pasje.

Styl myśliwski stanowi także świetne uzupełnienie dziecięcego pokoju. Obrazy wykonane w drewnie lub/i połączone z porożem zwierząt są bardzo klimatyczne. Dzięki temu legendy i baśnie opowiadane na dobranoc staną się bardziej namacalne, a maluch jeszcze lepiej odczuje klimat czasów. Te drobne dekoracje mogą sprawić, że podróż w głębiny wyobraźni będzie jeszcze ciekawsza i bardziej zaskakująca.