mygift-prez9

Kolaż ze zdjęć może posłużyć do ozdobienia własnej strony internetowej, na przykład bloga. Również może być sposobem na prezentację swoich fotografii z wakacji lub zdjęć ze znajomymi. Co więcej, może stać się również kapitalnym pomysłem na upominek dla kogoś bliskiego i tym samym wyjątkową pamiątką. Jak można zrobić kolaż ze zdjęć?

Wszystko zależy od tego, czy masz do dyspozycji zdjęcia wywołane lub wydrukowane czy też masz je na komputerze. W każdym z tych przypadków możesz stworzyć interesujące dzieło we własnym zakresie, ale również możesz zlecić jego przygotowanie komuś, kto zna się na tym lepiej.

 

Kolaż z wywołanych lub wydrukowanych zdjęć

W pierwszym przypadku stworzenie kolażu nie powinno być żadnym problemem – kup sztywny brystol w ciekawym kolorze oraz klej w sklepie papierniczym. Możesz również dokupić różne dekoracje, na przykład wstążki, naklejki lub kolorowe papiery do wykończenia kolażu. Potem po prostu zaaranżuj kolaż na papierze, aby wyglądał ładnie i przyklej elementy.

 

Drugim pomysłem może być zakupienie większej ramki na zdjęcia i umieszczenie wybranych zdjąć w środku – taka mozaika ze zdjęć na pewno będzie wyglądać świetnie. W sprzedaży dostępne są również ramki do kolażu z miejscami na różne fotografie.

 

Kolaż ze zdjęć na komputerze

Gdy zdjęcia masz na komputerze, w takim przypadku najprostszym rozwiązaniem jest skorzystanie z darmowych programów przeznaczonych do kolaży. Wystarczy wybrać wielkość i formę kolażu, ramkę, a następnie dodać zdjęcia – potem można kolaż zapisać czy wydrukować.

 

Jeżeli interesuje cię mozaika ze zdjęć na prezent, warto jednak pomyśleć o zleceniu jej wykonania specjalistom. Można zrobić to przykładowo za pośrednictwem sklepu z prezentami mygiftdna.pl lub innych stron. Aby dostać kolaż, trzeba po prostu wybrać odpowiednią jego formę, na przykład może być to kolaż w stylu dzieł Warhola czy fotomozaika z różnych zdjęć. Następnie należy dodać swoje zdjęcia i zatwierdzić projekt. W sklepie mygiftdna.pl kolaż zostanie wykonany jako obraz drukowany na wysokiej jakości płótnie.