Nadmierne wypadanie włosów i przerzedzenie skóry głowy to problem, który dotyka nie tylko mężczyzn, ale i kobiety, powodując kompleksy i obniżoną samoocenę. Na szczęście współczesna medycyna estetyczna oferuje osobom zmagającym z tego typu niedoskonałościami, ogromny wybór skutecznych terapii wzmacniających włosy.
W opinii specjalistów z warszawskiej Kliniki Miracki – karboksyterapia to jeden z najlepszych zabiegów, który odżywia skórę głowy i rewitalizuje cebulki włosów. Co warto wiedzieć, przed skorzystaniem z dobroczynnego działania dwutlenku węgla? Jakie są wskazania i przeciwwskazania do zabiegu karboksyterapii?
Karboksyterapia a przyczyny wypadania włosów u kobiet
Zanim omówiona zostanie terapia dwutlenkiem węgla, warto wspomnieć, co najczęściej powoduje nadmierną utratę włosów u kobiet? Problem ten często ma związek z zaburzeniami hormonalnymi (np. nadczynność i niedoczynność tarczycy, menopauza, ciąża). Do przerzedzania włosów i osłabienia ich kondycji, przyczynia się też niedożywienie, niewłaściwa dieta, uboga w składniki odżywcze i witaminy. Drastyczny spadek wagi i długotrwałe odchudzanie ma zły wpływ na włosy. Inne czynniki, które mogą spowodować intensywne wypadanie włosów to:
- częsta koloryzacja fryzury,
- palenie papierosów,
- grzybica skóry głowy,
- łojotokowe zapalenie skóry głowy,
- nadmierne przyjmowanie witaminy A,
- nieodpowiednia pielęgnacja włosów (codzienne suszenie strumieniem gorącego powietrza, częste używanie prostownicy i zbyt wielu środków stylizujących).
Karboksyterapia – poznaj lecznicze działanie dwutlenku węgla!
Dlaczego warto poddać się karboksyterapii skóry głowy? CO2 gwarantuje intensywne odżywienie mieszków włosowych oraz poprawę elastyczności skóry. To świetny sposób na zagęszczenie i zahamowanie wypadających włosów. Co więcej, ostrzykiwanie skóry głowy dwutlenkiem węgla, poprawia strukturę odrastających włosów. Karboksyterapia jest w 100% bezpieczna i daje długofalowe efekty. Z zabiegu będą szczególnie zadowolone osoby, które walczą z osłabioną kondycją i zaburzeniami porostu włosów oraz łysieniem. Warto wspomnieć, że terapia CO2 znajduje zastosowanie również w redukcji innych niedoskonałości, jak cellulit, rozstępy, blizny, zmarszczki, czy nieestetyczne zasinienia pod oczami.
Rewitalizacja skóry głowy – jak wygląda zabieg karboksyterapii?
Karboksyterapia skóry głowy to małoinwazyjna metoda, która daje spektakularne rezultaty. Zabieg polega na wprowadzeniu dwutlenku węgla pod skórę, za pomocą bardzo cienkiej igły (wcześniej specjalista dezynfekuje skórę głowy). Procedura trwa kilkanaście minut. Kontrolowane dawki CO2 powodują rozszerzanie naczyń krwionośnych, dotlenienie i odżywienie komórek (stymulację procesów regeneracji skóry głowy). Pacjentka może odczuwać podczas zabiegu rozpieranie i lekkie ukłucia, porównywalne do standardowego zastrzyku.
Aby skutecznie zahamować proces wypadania włosów i wzmocnić cebulki, należy poddać się serii zabiegów (około 8-12), których dokładna liczba jest ustalana podczas wstępnej konsultacji (wtedy też omawiane są ewentualne przeciwwskazania i prognozowane efekty kuracji). Po zakończonej terapii, warto profilaktycznie wykonywać tzw. zabiegi przypominające raz na kwartał.
Główne czynniki wykluczające z możliwości poddania się karboksyterapii skóry głowy to ciąża i ostra niewydolność płuc oraz serca. Kobiety chorujące na epilepsję lub nowotwory, również nie powinny skorzystać z terapii dwutlenkiem węgla.
Podsumowując, karboksyterapia to zabieg, który znajduje szerokie zastosowanie w medycynie estetycznej, poprawiając wygląd i samoocenę kobiet z różnymi problemami urodowymi.
Masz problem z przerzedzonymi włosami, chcesz wzmocnić cebulki i poprawić kondycję skóry głowy? Zabieg karboksyterapii sprawi, że Twoje włosy znów będą zadbane, lśniące i mocne. Więcej informacji na temat tej skutecznej metody leczniczej, znajdziesz na stronie internetowej: https://klinikamiracki.pl/