lampa do lazienki

Wybierając lampy do łazienki, należy wziąć pod uwagę parę ważnych czynników, w tym bezpieczeństwo, odporność na wilgoć i odpowiedni poziom oświetlenia. Łazienki są zazwyczaj dzielone na różne strefy w zależności od bliskości źródeł wody. Każda strefa ma określone wymagania dotyczące dozwolonego typu oświetlenia. Jakie lampy warto wybrać? Doradzamy!

Lampy sufitowe

Lampy sufitowe są idealne do zapewnienia ogólnego oświetlenia w łazience. Wybierz modele przystosowane do wilgotnych miejsc, zwłaszcza jeżeli zamierzasz je zamontować w pobliżu prysznica lub wanny. Do dyspozycji jest wiele ciekawych modeli, na przykład możesz zdecydować się na oprawy wpuszczane albo natynkowe, plafony albo lampy z abażurami, na przykład wykonanymi z plastiku albo szkła. Gdy chodzi o takie efektowne lampy Rybnik to miasto, gdzie można kupić je w wielu wariantach.

Kinkiety ścienne

Kinkiety, czyli lampy ścienne mogą nadać łazience stylowy akcent i stworzyć praktyczne oświetlenie wokół lustra lub innych określonych obszarów w tym wnętrzu. W trakcie zakupów poszukaj kinkietów przystosowanych do wilgotnych miejsc i zwróć uwagę na to, jak skierowany jest snop światła. Dobrym wyborem mogą być kinkiety z mlecznymi kloszami dającymi rozproszone światło.

Podświetlane lustro

Tego rodzaju lustro zostało zaprojektowane specjalnie do użytku w łazience i zwykle jest instalowane nad umywalką. Zapewniają równomierne oświetlenie do czynności takich jak pielęgnacja i nakładanie makijażu.

Oświetlenie wpuszczane

Oprawy wpuszczane są popularnym wyborem do łazienek, ponieważ zapewniają subtelne i dyskretne oświetlenie. Do wyboru jest wiele ciekawych modeli, na przykład w kolorze białym, srebrnym, złotym czy czarnym. Upewnij się, że wybierasz modele przystosowane do wilgotnych miejsc, zwłaszcza w strefach prysznicowych.

Oświetlenie LED

Światła LED są energooszczędne i emitują mniej ciepła, dlatego też są one bardzo dobrym wyborem do oświetlenia łazienki. Są dostępne w różnych stylach i mogą być stosowane w całej łazience, na przykład można zdecydować się na oczka LED albo na taśmy LED montowane w sufitach, ścianach i podłogach.

Światła z możliwością przyciemniania

Zainstalowanie świateł z możliwością przyciemniania zapewnia elastyczność w dostosowywaniu poziomu oświetlenia w łazience do różnych czynności. Takie oświetlenie potrafi stworzyć kameralną atmosferę we wnętrzu i pomaga w relaksie. Wobec tego do łazienki można wybrać różne rodzaje lamp, dlatego warto zapoznać się z propozycjami producentów i dostosować je do własnego gustu, stylu wnętrza i budżetu!