varnish-418241_640Większość z nas, nie zależnie od płci, w dzisiejszych czasach dba o swój wygląd. Zależy nam na ładnym ubraniu, modnej i wygodnej fryzurze oraz zadbanych dłoniach. Jak mówi przysłowie: „Jak cię widzą tak Cię piszą”. Warto zatem zadbać o każdy z tych elementów. Co zrobić aby czuć się nie tylko komfortowo , ale również elegancko.

Warto dużo uwagi poświęcić swoim dłoniom oraz często zapomnianym stopom. Dbanie o nie przyniesie nie tylko walory zdrowotne (grzybica, drożdże, stany alergiczne) ale również walory estetyczne. Zadbane paznokcie są naszą wizytówką. Ważny jest zatem ich wygląd. Kluczowym rozwiązaniem jest manicure klasyczny, który możemy zrobić w domu lub w salonie. Dużo osób korzysta z pomocy specjalisty.

Gabinety oferują wiele zabiegów, które pomogą w utrzymaniu dobrej kondycji dłoni i paznokci. Manicure polega na skróceniu paznokci, opiłowaniu płytki, zamknięciu łusek paznokcia pilnikiem, wykonaniu ciepłej kąpieli odżywczej oraz usunięciu skórek z płytki. W salonach mamy możliwość skorzystania z wielu rodzai manicure klasycznego. Do wyboru mamy bez malowania paznokci, z malowanie, french, fantazyjny. Jeśli zażyczymy sobie z malowaniem, warto wybrać salon, w który stosowane są lakiery najwyższej jakości. Warto również zastosować odżywkę, która nie tylko wzmocni płytkę ale również zapobiega jej żółknięciu.

Po wykonaniu manicure musimy pamiętać, aby „dać” czas paznokciom na wyschnięcie. Lakier mimo, iż wydaje nam się, że wyschnął potrzebuje ok 1-2 godzin na utwardzenie się. Po zabiegu należy unikać czynności, które mogłyby spowodować zniszczenie powłoki. Dzięki manicure klasycznemu nasze dłonie będą nie tylko piękne i zadbane, ale również odporne na czynniki zewnętrzne. Wybierając salon warto zwrócić uwagę na personel, czy wykonuje pracę bezpiecznie oraz sterylnie. Zranienie może doprowadzić do wielu powikłań natury medycznej. Dlatego jest ważne, aby był to salon profesjonalny i sprawdzony.

Podsumowując, każda osoba, która przez cały czas, nie zależnie od okazji, pragnie czuć się komfortowo powinna korzystać z usług specjalistów. Nikt z nas sam w domu raczej nie wykona tak pięknego i eleganckiego manicure. Dzięki takim salonom możemy nie tylko czuć, ale i wyglądać pięknie.