wpx_6d9f16a4cbe40c13036fa4e4782cf27d

Takie pytanie zadają sobie często osoby, które z różnych względów stoją przed wyzwaniem nagrania jakiejś rozmowy. Tutaj odpowiedź jest niezwykle prosta: dyktafon można schować praktycznie wszędzie. Są jednak pewne gotowe rozwiązania.

Sprzęt elektryczny i elektroniczny

Każdy, nawet najmniejszy przedmiot, może zostać użyty jako przykrywka dla rejestratora dźwięku. Jednym z najbardziej popularnych rozwiązań jest pendrive. Pamięć przenośna jest używana w zasadzie wszędzie, często również obracamy nią w dłoniach, bawimy się. Nie wzbudza żadnych podejrzeń i dzięki temu, łatwo możemy nagrać dyktafonem w niej ukrytym dowolną rozmowę. Na rynku dostępnych jest bardzo wiele modeli i w zależności od kwoty, jaką chcemy wydać, to możemy mieć sprzęt ze średniej półki do tej najwyższej jakości. Różnią się one możliwym czasem pracy, a także czułością mikrofonu, czyli odległością z jakiej zbierany jest dźwięk.

Pendrive to nie jedyny sposób na ukrycie dyktafonu. Który pracownik biura zwróci uwagę na listwę zasilającą, zwłaszcza jeśli spełnia ona swoją standardową funkcjonalność, to znaczy dostarcza prąd do podpiętych do niej urządzeń? Zaletą takiego rozwiązania jest to, że dyktafon podpięty do sieci elektrycznej może pracować nieograniczoną ilość czasu – trzeba tylko wtedy zadbać o to, by urządzenie miało odpowiednio pojemną pamięć lub regularnie zgrywać nagrania.

Innym rozwiązaniem są gumowe opaski na nadgarstek z wyświetlaczem – obecnie wiele osób korzysta z tego typu gadżetów, by monitorować puls i inne wskaźniki fizjologiczne. Jest to również idealna przykrywka dla dyktafonu. Tutaj ważne jest to, że mikrofon ma bardzo dużą czułość, sam sprzęt jest stosunkowo niedrogi. Sam moduł dyktafonu możemy wyjąć z bransoletki i ulokować w bardziej odpowiednim, naszym zdaniem, miejscu.

Rzeczy codziennego użytku

Pluskwy można ukryć samemu w rzeczach wykorzystywanych na co dzień. Oczywistym miejscem przechowywania może być po prostu kieszeń lub damska torebka. To bardziej wyrafinowane środki warto sięgnąć, jeśli nie chcemy wzbudzać podejrzeń. Sklep detektywistyczny AlfaTronik.com.pl oferuje dyktafony ukryte, wśród których znajdą się np. imitacje kart płatniczych. Karty te możemy dowolnie spersonalizować – wyjęte z portfela nie wzbudzą żadnych podejrzeń. Mają doskonałe parametry techniczne, jednak maksymalna miniaturyzacja jest kosztowna, dlatego taki gadżet nie należy do najtańszych.

Najnowsza technologia pozwala nam wcielić się w bohaterów filmów szpiegowskich. Elegancki długopis doskonale spełnia swoją rolę przy sporządzaniu notatek – zarówno pisemnych, jak i głosowych. Dźwięk w przypadku tego urządzenia zbiera sygnał nawet z 10 metrów, nagranie będzie miało zatem doskonałą jakość.

Sklep ze sprzętem detektywistycznym wychodzi naprzeciw indywidualnym potrzebom i dla osób, które nie odnalazły przedmiotów idealnych dla siebie oferuje miniaturowe dyktafony. Można je samodzielnie ukryć w dowolnym, wybranym przez nas miejscu. Zapewni nam to praktycznie stuprocentowe bezpieczeństwo podczas nagrywania, przez co i my będziemy spokojniejsi i pewni swego podczas rejestrowanej rozmowy.