Elegancja to sposób na zaprezentowanie siebie z całkiem innej strony. Może w sobie łączyć zarówno kobiecość, jak i dziewczęcy wygląd, dzięki czemu daje interesujący efekt wizualny. Przez wiele pań jest też wykorzystywana jako wabik, aby przyciągnąć wzrok mężczyzn i kobiet.

Eleganckie kreacje mają wzbudzać szacunek, podziw i ułatwiać kontakt z osobami ze świata biznesu. Najczęściej są wybierane właśnie na spotkania biznesowe, wystawne przyjęcia, uroczystości rodzinne czy wyjątkowe okazje do zobaczenia się ze znajomymi. Wówczas zależy nam na tym, aby prezentować się gustowanie i szykownie.

Sukienki i kombinezony

Sukienka elegancka to bardzo uniwersalny strój, który pasuje na każdą okazję. Fason kreacji powinien być stonowany i dopasowany do kobiecej sylwetki. Zbyt wykrojone sukienki odkrywające plecy, ramiona czy biust mogą sprawić, że podczas rozmowy biznesowej kobieta będzie traktowana nieprofesjonalnie. Z kolei zbyt zakryte kreacje mogą świadczyć o konserwatywności, braku pewności siebie czy akceptacji, co także źle wpływa na naszą ocenę podczas negocjacji czy spotkania.

Zdecydowanie łatwiej dobrać jest sukienkę na galę, bal czy wystawne przyjęcie. Wówczas kwestia wykrojonych strojów ma mniejsze znaczenie, gdyż taka uroczystość pozwala na większą swobodę w ubiorze oraz zachowaniu. Można także zdecydować się na kombinezon damski, który ułatwia sprawę zarówno podczas spotkania biznesowego, jak i w trakcie przyjęcia. To ubranie jest bardzo uniwersalne, a stonowany fason wpasowuje się w różne sytuacje społeczne.

Garsonki w połączeniu z żakietem

Dla większości kobiet elegancja kojarzy się jednak z garsonką i dobrze dobranym żakietem. Ten klasyczny strój sprawdza się w różnych sytuacjach prywatnych, jak i zawodowych. Żakiety wieczorowe mogą być bardziej ekstrawaganckie, zwłaszcza jeśli garsonka ma prosty krój i ciemny kolor.

W takim przypadku osoba nosząca okrycie wierzchnie może sobie pozwolić na wybranie stroju w nietypowym kształcie lub z dodatkiem gustownej broszki czy bukieciku. Dzięki temu kreacja wyda się ciekawsza, a co za tym idzie, kobieta będzie postrzegana jako bardziej wyrazista.