textile-990916_640

O idealnie gładką skórę warto zatroszczyć się zarówno latem, gdy często odkrywamy znaczną część swojego ciała jak i zimą, gdy od czasu do czasu wybieramy się na basem publiczny. Poza tym, nawet jeśli nasza skóra pozostaje w większości zakryta przez ubranie, usuwanie zbędnego owłosienia to zabieg, dzięki któremu pozujemy się bardziej zadbane i pewne siebie. Większość kobiet przyznaje jednak, że depilacja to uciążliwy i czasochłonny zabieg. Niektóre panie są nawet zmuszone wykonywać go codziennie. Na szczęście rynek kosmetyczny stale się rozwija i obecnie możemy korzystać z dużej liczby zabiegów, dzięki którym poprawimy swój wygląd na bardzo długi czas.

Kosmetolodzy wciąż opracowują najnowsze techniki, dzięki którym proces poprawy wyglądu kobiecego ciała staje się coraz prostszy i bardziej skuteczne. Wykonywane w profesjonalnych salonach kosmetycznych zabiegi są obecnie bardziej praktyczne niż mogłoby się w pierwszej chwili wydawać. Klientki wykonują hennę brwi, doczepiają sztuczne kępki rzęs, decyduj się na manicure hybrydowy czy przedłużają włosy. Wszystko po to, aby poprawić swój wygląd na długi czas. Jednym z najbardziej popularnych zabiegów jest jednak depilacja.

Obecnie, salony kosmetyczne oferują całe mnóstwo rodzajów depilacji. Panie mogą decydować się na depilację woskiem, pastą cukrową czy zabieg laserowy. Wszystkie wspomniane formy mają jedną wspólną cechę – usuwają włoski wraz z cebulką, dzięki czemu odrastają znacznie wolniej, są rzadsze, jaśniejsze i słabsze. Nie osiągniemy takiego efektu, używając jednorazowej maszynki do golenia.

Depilacja pastą cukrową jest skutecznym zabiegiem, przez co staje się coraz bardziej popularna. Nie jest ona zbytnio skomplikowana, lecz do jej wykonania potrzebna jej pasta cukrowa, której wykonanie należy powierzyć jedynie doświadczonej kosmetyczce, która zna dokładne proporcje poszczególnych składników. Podczas zabiegu, kosmetyczka nakłada na owłosioną skórę pasek z pasty cukrowej, po czym zrywa je wraz z włosami. Pasta cukrowa jest bardzo wydajnym tworzywem. Zerwany pasek można zwinąć w kulkę i użyć go ponownie, przyklejając w inne miejsce.

Przygotowanie się do zabiegu depilacji nie jest zbyt skomplikowane. Wystarczy jedynie wykonać peeling i nie stosować różnego rodzaju balsamów czy kremów. Wiadomo bowiem, że używane przez kosmetyczki preparaty nie przykleiłyby się dobrze do natłuszczonej skóry klientki.