Każdego dnia, wiele kobiet dokonuje trudnego wyboru: kobiece szpilki czy wygodne trampki? Często stawiamy na te drugie, bo po całym dniu spędzonym w pracy czy poza domem, nie musimy zmagać się z bólem stóp czy kręgosłupa. Jednak gdy odpowiednio dobierzemy szpilki możemy zakładać je dużo częściej, nie tylko od święta. Jak to zrobić?

Każdego dnia, w drodze do pracy czy na uczelnię, pokonujemy kilkaset kroków pieszo. W chodzeniu bierze udział nie tylko nasz kręgosłup czy mięśnie, ale również wszystkie organy wewnętrzne. Zwiększa się nasza przemiana materii, podczas marszu nasze serce bije szybciej, a gdy biegniemy do autobusu, nasza przepona pracuje z wyjątkowo intensywnością dostarczając więcej tlenu do wszystkich organów, tkanek i komórek. Jeżeli chodzimy w źle dobranym obuwiu, możemy w przyszłości zmagać się z poważnymi konsekwencjami zdrowotnymi. Lekarze codziennie alarmują, że wysokie obcasy szkodzą naszemu kręgosłupowi, powodują haluksy czy zwiększają prawdopodobieństwo wystąpienia żylaków. Ale czy aby na pewno jest w tym sto procent prawdy? Czy szpilki od razu mamy wyrzucić do kosza?

Zdrowe stopy w zdrowych szpilkach – obalamy mity

Robiąc zakupy, ważne jest dobranie szpilek do naszego rozmiaru. Zbyt ciasne czy zbyt luźne mogą nie tylko zwiększać dyskomfort podczas chodzenia, ale również dopuścić do niebezpiecznych sytuacji – skręcenia kostki czy nadciągnięcia mięśni. Dlatego podczas zakupów, dokładnie wybierz rozmiar przyszłych butów.

Niektóre sklepy, na przykład Heppin, oferują szpilki damskie https://heppin.com/szpilki_czolenka_k-290.htm, w wielu nietypowych rozmiarach. Na ich stronie internetowej, znajdziesz tabelę rozmiarów. Na przykład jeżeli na co dzień kupujesz buty w rozmiarze 38, to Twoje stopy mają 24 cm. I tak sukcesywnie każdy numer przypisany jest tabeli z zestawieniem centymetrów. Poza tym, możesz również stopniowo przyzwyczajać się do butów na wysokim obcasie. Na przykład zaczynając od 4 centymetrowych czółenek i tak z każdym miesiącem zwiększać liczbę centymetrów w obcasie.

Stylizacje z udziałem szpilek – spódnice szyte na miarę

Jeżeli już przełamiemy pierwsze lody i pokochamy wyższe obcasy, to z powodzeniem możemy jeszcze bardziej podkreślić swoją kobiecość za pomocą spódnic. Teraz najmodniejsze są te w neonowych, odważnych i bardzo wiosennych kolorach: kanarkowym, magentowym czy limonkowym. W sklepie Heppin, znajdziesz właśnie takie spódnice: https://heppin.com/spodnice_moda_damska_k-125.htm.