ogrodowe narozniki

Wybierając narożnik do ogrodu, warto zwrócić szczególną uwagę na to, z jakiego materiału jest on wykonany. Jakie są najczęściej używane materiały do wykonania narożników ogrodowych? Jakie z nich są uznawane za najlepsze?

Drewniane narożniki ogrodowe

Drewniane narożniki mogą nadać ogrodowi elegancki i naturalny wygląd. Często wykonana z drewna rogówka ogrodowa – https://hastegarden.pl/narozniki-ogrodowe.php ma również wygodne poduszki zapewniające większy komfort wypoczynku.

Do ich produkcji stosowane są różne rodzaje drewna, na przykład takie jak sosna, dąb czy gatunki egzotyczne, które dodatkowo zabezpieczane są przez malowanie i impregnację przed czynnikami zewnętrznymi.

Warto jednak pamiętać o tym, że drewno wymaga regularnej konserwacji, aby chronić je przed wilgocią i promieniami UV, co jest głównym minusem tego typu narożników.

Narożniki ogrodowe z metalu

Metalowe narożniki, na przykład wykonane z aluminium lub kutego żelaza, charakteryzuje przede wszystkim znaczna trwałość i wytrzymałość. Mogą być one bez problemów wystawione na zróżnicowane warunki zewnętrzne i wymagają minimalnej konserwacji.

Aluminium jest lekkie, odporne na rdzę i można je łatwo przenosić lub przestawiać. Kute żelazo zapewnia klasyczny i ozdobny wygląd, ale może wymagać okazjonalnej konserwacji, aby zapobiec rdzewieniu.

Gdy wybierana jest taka rogówka ogrodowa, warto zdecydować się na model z dopasowanymi poduszkami dla dodatkowego komfortu.

Rogówki ogrodowe z technorattanu

Narożniki z wykonane z tworzywa sztucznego takiego jak technorattan są cenione ze względu na swój naturalny i rustykalny wygląd. Syntetyczny rattan, wykonany głównie z polietylenu, jest odporny na warunki zewnętrzne i łatwy w utrzymaniu. Jest odporny na warunki pogodowe, w tym deszcz, promienie UV, blaknięcie i pękanie.

Rattanowe narożniki mogą stworzyć wygodną i przytulną część wypoczynkową w ogrodzie, dlatego często wybierane są one przez klientów. Taka rogówka ogrodowa może być też uzupełniona innymi dopasowanymi meblami z tego samego materiału.

Rogówki ogrodowe z plastiku

Narożniki z tworzywa sztucznego lub żywicy mają przystępną cenę oraz dostępne są w różnych wariantach stylów i kolorów.

Takie umeblowanie jest również wytrzymałe i nie wymaga ono specjalnej konserwacji poza myciem. Z drugiej strony mogą one nie oferować tak atrakcyjnego wzornictwa jak meble wykonane z innych rodzajów materiałów.

Wobec tego rogówka ogrodowa może być wykonana z różnych rodzajów materiałów i każdy z nich ma swoje określone zalety i wady. Przed zdecydowaniem się na dokonanie zakupu warto zatem pamiętać o różnych opcjach, by wybrać taki mebel, który najlepiej sprawdzi się w ogrodzie czy na tarasie!

HASTE TRADE & DESIGN Sp. z o.o.

Nowowiejska 2, 55-120 Oborniki Śląskie

Tel.: +48 717345371, E-mail: sklep@hastegarden.com