Do komunikacji w życiu codziennym wystarczą właściwie podstawy znajomości języka obcego. Używanie najczęściej występujących zwrotów czy słówek nie będzie jednak profesjonalne w pracy, szczególnie jeśli mamy styczność z klientami biznesowymi. Biegła znajomość języka, w tym słownictwa biznesowego i branżowego, świadczy o kompetencji pracownika. Szkoły językowe wychodzą naprzeciw takim potrzebom i oferują kursy języka biznesowego. Co warto o nich wiedzieć?

Język biznesowy a zwykły

Oczywiście w tym wypadku największą różnicą jest zakres słownictwa. Słownictwo branżowe często jest niezrozumiałe nawet w ojczystym języku dla osób spoza danego środowiska. Widać tutaj jak ważne jest, aby pracownicy korporacyjni, mający styczność z zagranicznymi klientami, uzupełniali swoją wiedzę w zakresie językowym. Język biznesowy jest więc swego rodzaju etykietą, która pozwala na odpowiednie porozumiewanie się ze środowiskiem.

Kurs języka biznesowego – dla kogo?

Takie szkolenie językowe skierowane jest do osób znających podstawy języka angielskiego. Należy więc operować językiem obcym na poziomie B2 lub wyższym. Posiadając odpowiednie zaplecze językowe, można dopracowywać umiejętności i uzupełniać zasób słownictwa o zagadnienia branżowe. Taki kurs przydaje się na stanowiskach kierowniczych i biznesowych, w których konieczny jest kontakt z klientami i partnerami biznesowymi z zagranicy. Szkolenie to pomocne jest także w branżach marketingowych czy public relations.

Jak wygląda nauka języka biznesowego?

Specjalistyczne kursy językowe nie tylko uzupełniają zasób słownictwa pochodzącego z danej branży. Kursanci dowiadują się także jak rozmawiać z pracodawcą, zarządzać zespołem czy jak prowadzić negocjacje po angielsku. Zajęcia mogą być prowadzone w grupach, możliwa jest także nauka indywidualna. Wiadomości można przyswajać na specjalnie organizowanych spotkaniach lub posiłkując się dedykowanymi do tematu podręcznikami. Więcej informacji na ten temat znajdziesz na biznesowy angielski Częstochowa http://tarkowski.edu.pl/.