Wybierz odpowiedni bidon!

Bidony na wodę są przydatne nie tylko podczas pieszych wędrówek, biegania albo jazdy na rowerze. Można z nich korzystać na co dzień w pracy czy w czasie dłuższych podróży samochodem. Jak dobrać bidon? Czy istnieje rozwiązanie uniwersalne? A może warto zainwestować w produkt ze słomką?

Bidony na wodę pozwalają na korzystanie z napojów w każdym momencie i o każdej porze. Jednak czym się kierować, aby wybrać odpowiedni pojemnik. Wśród nich znajduje się pojemność, kształt oraz materiał, z jakiego został wykonany. Najważniejsze jest to, żeby spełniał on oczekiwania użytkownika.

Bidony na wodę https://moleo.pl/pol_m_SPORT_BIDONY-I-TERMOSY-585.html mają różną pojemność. Mniejsze butelki są poręczniejsze, ale nie zawsze spełniają oczekiwania dotyczące ich nawodnienia. Niektórzy potrzebują większego bidona i to nie tylko na wycieczki czy do siłowni.

To co dodatkowo sprawia, że te butelki są atrakcyjne to ich lekkość. Bidony mogą być wykonane z plastiku, stali nierdzewnej, aluminium i tritanu. Najlepszym materiałem jest ten ostatni, który wykazuje znacznie większe właściwości. Za to najczęściej wybierany jest plastik – nie tylko lekki, ale i szczelny.

Równie ważny jest kształt. Bidony na wodę mogą być szerokie lub podłużne. Niektóre są dodatkowo wyposażone w uchwyt albo specjalnie wcięcia do komfortowego trzymania. Biegaczom zaleca się te z rączką lub otworem. Rowerzyści powinni dobrać bidon do kształtu koszyczka. Gładkie i podłużne służą na co dzień w pracy czy na uczelni. Dla osób lubujących się w wycieczkach lub uczęszczających na siłownię odpowiednie są te z wcięciem.

Ale to nie wszystko. Rynek bidonów jest bardzo bogaty w różne urozmaicenia. Wśród nich są karabińczyk (dający możliwość przypięcia butelki do plecaka), wyciskarka do cytrusów, filtr do wody, słomka czy wkład chłodzący. W zależności od tego, do czego ma posłużyć butelka warto dobrać także dodatkowe akcesoria.

Bidony na wodę to przyjazne rozwiązanie dla osób żyjących w ciągłym biegu. Dzięki temu mają możliwość stałego nawadniania organizmu, bez potrzeby dodatkowego wychodzenia do sklepu.

Dodaj opinię

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.