Najczęstsza choroba u psa – zapalenie ucha

Share on Google+0Share on Facebook0Tweet about this on TwitterPin on Pinterest0Share on LinkedIn0Share on StumbleUpon0Share on Tumblr0

Nie wiesz na co choruje Twój pies? Jakie są objawy zapalenia ucha? Przeczytaj ten artykuł.

Każdy miłośnik zwierząt stara się jak najlepiej dbać o swojego pupila. Szczególnie wielbiciele czworonogów mogą wybierać z wielu dostępnych na rynku akcesoriów, nie tylko do zabawy, ale również pielęgnujących psią sierść szamponów i odżywek. Także wtedy, gdy zwierzak zachoruje, nie musimy się martwić o leczenie, ponieważ w każdym mieście znajduje się co najmniej jeden lekarz weterynarii. Jednak zanim udamy się do weterynarza, staramy się pomóc psiakowi na własną rękę.

Podstawowe objawy

Jedną z takich dolegliwości, które od razu zauważamy u psa, jest zapalenie ucha. Pierwsze objawy, które widzimy, to gorsze samopoczucie naszego pupila. Pies staję się apatyczny, smutny i nie ma ochoty na zabawę. Poza tym może być rozdrażniony i drapać się po chorym miejscu, co tylko pogarsza sprawę, ponieważ w ten sposób roznosi zarazki. Niestety to co nam się wydaje początkowym stadium choroby, czyli zaczerwienione i podrażnione ucho, jest już zaawansowanym stanem schorzenia. Dodatkowo bardzo często występuję wzmożone wydzielanie woskowiny oraz podwyższona temperatura tej części ciała. Więcej o objawach i przyczynach zapalenia ucha możemy przeczytać na  https://sklepzkarmami.pl/poradnik/zapalenie-ucha-u-psa-skad-sie-bierze-leczyc/.

Dobre rady

Wiele osób nie jest świadomych, że ta choroba może być reakcją alergiczną na pokarmy, dlatego też wspomagając leczenie, warto zaopatrzyć się w przeciwalergiczne karmy https://tinyurl.com/y9h9crxt. Oprócz zrównoważonej diety, musimy zadbać o czystość ucha i zachowanie jak najlepszych warunków higienicznych. Można zrezygnować ze spacerów, np. do lasu i przez czas rekonwalescencji prowadzić psa na smyczy, aby nie zabrudził chorego miejsca. Natomiast, aby zapobiec występowaniu tej choroby, warto po kąpieli zwierzaka osuszać ucho zewnętrzne wacikiem, a także regularnie je czyścić specjalnymi preparatami.

Można przypuszczać, że częściej na tę dolegliwość chorują psy o opadających uszkach, lecz to zapalenie trapi również owczarki niemieckie i sznaucery, więc może zachorować każdy pies. Dlatego ważna jest obserwacja pupila, aby zapobiec przykrym dolegliwościom i zaoszczędzić mu niepotrzebnego stresu i bólu, przecież jego dobre zdrowie i zadowolenie to nasza radość.

Dodaj opinię

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.