Kupujesz używane auto? O tym musisz pamiętać!

Share on Google+0Share on Facebook0Tweet about this on TwitterPin on Pinterest0Share on LinkedIn0Share on StumbleUpon0Share on Tumblr0

Jeśli decydujesz się na zakup używanego samochodu, musisz być bardzo uważny. Niestety roi się tutaj od oszustów i naciągaczy, którzy chcą tylko zarobić. Chyba kojarzysz słynny zwrot sprzedawców aut: „Panie, nie bite, nie spawane”. I co jeszcze? Dziadek nim po bułki jeździł, tak? Jak nie nabrać się na takie zapewnienia?

Przegląd ogłoszeń oraz ich weryfikacja

Przede wszystkim warto zacząć od przeglądania ofert na różnych portalach z ogłoszeniami motoryzacyjnymi. Zapiszmy sobie numery ze wszystkich interesujących nas ofert i zweryfikujmy telefonicznie wszystkie informacje. Najlepiej przygotować sobie zestaw pytań, a także kartkę i długopis do notowania. Już na tym etapie możesz sprawdzić, czy ogłoszenie jest wiarygodne. Dzięki temu nie będziesz tracić czasu na dojazdy do właścicieli i oglądanie samochodu. O co warto zapytać? Przede wszystkim, czy sprzedawcą jest właściciel czy firma. Jeśli firma, może okazać się, że kto inny wystawił auto na sprzedać, a kto inny jest jego właścicielem lub użytkownikiem. Lepiej rozmawiać bezpośrednio z użytkownikiem, ponieważ to on zna najlepiej samochód. Potwierdź również informacje prawne i formalne transakcji, a także dopytaj, czy zdjęcia w ofercie przedstawiają dokładnie ten samochód. Warto też poprosić o skan dokumentów auta.

Ocena stanu technicznego auta

Na co zwrócić uwagę, oglądając samochód?

  • Sprawdzenie karoserii – zwróćmy uwagę, czy na karoserii nie ma żadnych przecierek, zacierek czy wgłębień. Wszelkie różnice w kolorze samochodu powinny wzbudzić nasze podejrzenia. Wszystkie elementy nadwozia i łączenia powinny schodzić się w sposób symetryczny.
  • Sprawdzenie stanu opon – bieżnik powinien być zużyty równomiernie. W przeciwnym razie może to świadczyć o problemach związanych z zawieszeniem samochodu.
  • Sprawdzenie silnika – sprawdźmy, czy nie ma żadnych wycieków. Jeśli silnik jest zbyt czysty jak na swój  przebieg, powinno nas to zaniepokoić, ponieważ właściciel mógł go wypucować, by coś ukryć.
  • Sprawdzenie plastików, tapicerki, a także elektryki i radia.

Używane samochody znajdziesz na stronie: http://www.impwar.pl/.

Dodaj opinię

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.