Pozycjonowanie sklepu internetowego nieco różni się od pozycjonowania zwykłej strony internetowej. Rzadko zdarza się bowiem, że użytkownik Internetu poszukuje głównej strony naszego sklepu, częściej wpisuje wybrany już produkt. I tak, najczęściej wpisywane będzie np. hasło „skórzane buty na szpilce” niż docelowa nazwa sklepu. Dlatego właśnie największe znaczenie mają frazy.

Sklep pozycjonuje się dużą ilością haseł

Na początku zastanów się, na czym zależy Ci najbardziej. W tym przypadku skupmy się już na czarnych butach na szpilce. W takim przypadku pomijamy linkowanie strony głównej sklepu, a linkujemy strony konkretnych produktów (tzw. long-tail). Im więcej produktów, tym lepiej, jednak wiąże się to z większą ilością pracy. Ta natomiast na pewno się opłaci.

Oczywiste jest, że nie każdy potencjalny klient będzie zainteresowany właśnie czarnymi butami na szpilce. Zapewne klienci będą wyszukiwać też innych produktów, dlatego nie linkujemy tylko i wyłącznie produktu podanego w przykładzie, a wszystkie podstrony produktowe. Bardzo ważny jest również opis produktu na stronie oraz słowa kluczowe. Te ostatnie często się pomija, co skutkuje obniżeniem pozycji strony w indeksie Google. Dlatego warto poświęcić kilak chwil więcej i słowa kluczowe wprowadzić.

Jak wykonać poprawne linkowanie?

Wbrew pozorom poprawne linkowanie wcale nie jest takie proste. Na początek należy sporządzić listę wszystkich podstron produktowych i linków, które znajdują się na stronie sklepu. Zapewne jest ich kilkadziesiąt, może kilkaset, dlatego dodawanie ich po jednej sztuce jest zadaniem nieco męczącym. Najlepiej jest to zrobić za pomocą softu – wrzucasz wszystkie linki w soft, dodajesz około 5 tytułów dla każdego produktu i minimum 3 opisy do niego. Ważne jest, aby różniły się one od siebie chociaż trochę. Następnie wszystko robi za Ciebie program, po czym możesz przystąpić do klasycznego pozycjonowania strony głównej.

Warto również promować swój sklep w social mediach, np. na Facebooku czy Google+. Chodzi o to, aby jak najczęściej dodawać posty, a każdy kolejny post powinien zawierać link, do którejś podstrony produktowej. Jeżeli dodajesz ten sam post na dwóch portalach, ważne, aby różnił się on od siebie merytorycznie. Wtedy roboty indeksujące będą miały pewność, ze Twoja praca jest wyłącznie ręczną robotą, a nie SPAMem. Stosując się do tych wskazówek zapewne szybko, szeroko i skutecznie podniesiesz swoją pozycję w indeksach wyszukiwarek internetowych, a Twój sklep zacznie przynosić większe zyski.

Więcej informacji na ten temat można znaleźć na stronie econtentmarketing.pl