Depilacja laserowa czy fotodepilacja IPL – co wybrać?

Share on Google+0Share on Facebook0Tweet about this on TwitterPin on Pinterest1Share on LinkedIn0Share on StumbleUpon0Share on Tumblr0

Stare metody depilacji, takie jak pasta cukrowa czy wosk, powoli odchodzą do lamusa. Obecnie coraz częściej stosuje się nowoczesne sposoby depilacji, za pomocą lasera i urządzeń IPL. Która z metod jest skuteczniejsza i przede wszystkim mniej bolesna oraz bardziej bezpieczna? Na czym one polegają i jaka jest między nimi różnica?

Różnica między laserem a IPL

Przede wszystkim oba urządzenia stosowane są przy trwałej redukcji owłosienia. Różnicę między tymi metodami depilacji widzimy już w sposobie działania poszczególnych urządzeń. Lasery przede wszystkim emitują wiązkę o jednej długości fali. Światło, które generowane jest w urządzeniach IPL działa w różnych zakresach długości fal oraz w różnych kierunkach. To sprawia, że za jego pomocą docieramy do różnych głębokości skóry, a więc usuwane są wszystkie włoski, bez względu na to, jak głęboko w skórze się znajdują.

Która metoda jest skuteczniejsza?

Wciąż trwają spory na temat tego, czy skuteczniejsza jest depilacja laserem czy fotodepilacja IPL. Jedni twierdzą, że laser jest o wiele lepszy, ponieważ już na jednej wizycie możemy pozbyć się owłosienia na zawsze, a dzięki jednej wiązce światła mamy pewność, że emitowane fale nie pokryją się z zakresem absorpcji światła przez hemoglobinę. Oczywiście niekoniecznie pokrywa się to z prawdą, ponieważ większość osób twierdzi, że dopiero po kilku zabiegach efekty były zadowalające. Zdecydowaną wadą laserów jest to, że działają jedynie na bardzo jasnej skórze i ciemnych włosach. Dodatkowo mogą powodować podrażnienia i zaczerwienienia.

Fotodepilacja IPL może być stosowana u osób o różnej karnacji i różnym kolorze włosów. Zabieg jest bezpieczny zarówno dla skóry wrażliwej i naczynkowej. Zaletą IPL jest także krótki czas naświetlania, ponieważ naświetlane są stopniowo kolejne fragmenty skóry. Oczywiście, aby fotodepilacja była skuteczna, wymagane będzie kilkakrotne powtórzenie zabiegu. Jeśli chcecie dowiedzieć się więcej o fotodepilacji IPL, informacje znajdziecie na stronie: http://easywaxing.pl/pl/zabiegi/zabiegi-ipl/fotodepilacja-ipl.

Jeśli chodzi o obie metody, każda ma jakieś wady i zalety. Warto dobrać odpowiednią do swojej karnacji i typu skóry.

Dodaj opinię

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.