Od lat walczysz z uporczywymi migrenami, które nie pozwalają ci na normalne funkcjonowanie? Próbowałaś już praktycznie wszystkich dostępnych na rynku medykamentów? Rozwiązanie może być bliżej niż myślisz. Z bólami głowy doskonale radzą sobie… pijawki.

Pokonaj strach

Pijawki mają od kilku milimetrów do nawet ponad 30 centymetrów. Na pierwszy rzut oka nie wzbudzają sympatii – są ciemne i śliskie. Ich moc jest jednak zbawienna. W przedniej przyssawce pijawki znajduje się otwór gębowy oraz trzy, promieniście ułożone szczęki. Każda z nich składa się z około 80-90 niewielkich, chitynowych ząbków. To właśnie one przebijają skórę „ofiary”. Do ssania z kolei używają silnie umięśnionej gardzieli i przełyku. Panuje powszechne przekonanie, że pijawki wysysają z nas „złą krew”. Jednak lecznicze właściwości, stworzenia te zawdzięczają tajemniczym hirudozwiązkom, które znajdują się w ich gruczołach ślinowych i są wpuszczane do organizmu „ofiary”. Wiele osób odczuwa lęk przed tymi stworzeniami – nie ma się jednak, czego obawiać – moment przegryzienia skóry jest porównywany do zastrzyku albo ugryzienia komara. Głębokość przecięcia wynosi natomiast zaledwie ok. 1,5 mm.

Pozbądź się bólu

Jeżeli mamy zdiagnozowane bóle migrenowe i nie ma żadnych przeciwwskazań, powinniśmy skorzystać z hirudoterapii. Leczenie pijawkami (http://pijawki.abros.pl/leczenie-pijawkami) daje szokujące efekty. Wielokrotnie zdarza się, że już po jednym zabiegu, pacjent odczuwa zdecydowaną poprawę. Silna pijawek zawiera między innymi substancje znieczulające – to właśnie dzięki niej stworzenia te korzystają ze swoich karmicieli, nie zadając im bólu. Ofiara więc nawet nie zdaje sobie sprawy, że jest „podsysana”. Zabieg trwa przeważnie 20-40 minut i w tym czasie pijawka wypija ok. 10-15 ml krwi. Gdy skończy „posiłek”, odczepia się od żywiciela. Eksperci oceniają, że na pozbycie się bólów migrenowych wystarczą 2-4 zabiegi z użyciem 4-6 pijawek. Warto też zaznaczyć, że hirudozwiązków nie da się podrobić – mimo wielu prób koncerny farmaceutyczne nie stworzyły nic, co działałyby identycznie jak związki ślinowe pijawki. Szczegółowe informacje dotyczące hirudoterapii znajdziemy na stronie http://pijawki.abros.pl/